עצומת ביה"ס האמריקאי למען ריבוי מועדי מבחן מתאם!

הצטרפו למאבק ולדרישה להוספת עוד מועדים למבחן מתאם בארץ לאורך השנה!

במדינת ישראל לומדים עשרות אלפי סטודנטים בתחום הפסיכולוגיה באוניברסיטאות השונות. כידוע, תואר ראשון בפסיכולוגיה משמש אבן ייסוד ברכישת מקצוע הפסיכולוגיה. על מנת להמשיך בהתמקצעות נדרשים הסטודנטים להמשיך את לימודיהם לתואר שני ולהתמחות.

על מנת להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה בכל האוניברסיטאות והמכללות בארץ, נדרשים כל המועמדים לעבור מבחן ייעודי הנקרא מבחן מתאם. מבחן מתאם הוא המבחן הקובע עבור האוניברסיטאות והמכללות את דירוג המועמדים השונים לכדי סולם ציונים אחיד. מבחן מתאם מקבל משקל גבוה מאוד במועמדות לתואר השני- ציון מבחן מתאם שאינו גבוה מספיק פוסל את מועמדות המועמד לתואר שני בפסיכולוגיה על הסף!

למרות חשיבותו המירבית, מבחן מתאם נערך בישראל רק פעם אחת בשנה במהלך חודש אוקטובר! במועד היחיד של המבחן ניגשים כל השואפים ללמוד תואר שני בפסיכולוגיה בארץ. עקב מועד המבחן הבעייתי, מועמדים אשר סיימו את לימודי התואר הראשון עלולים לפספס שנת לימודים שלמה בשל ציון לא מספק במבחן המתאם וחוסר יכולת לשפר את הציון לפני שנת הלימודים הקרובה.

המצב הזה בלתי אפשרי ולא יכול להימשך כך! לא ייתכן כי מבחנים בעלי חשיבות דומה כגון מבחן רישוי ממשלתי בסיעוד, מבחן ההסמכה ללשכת עורכי הדין ומבחנים נוספים של המרכז הארצי לבחינות והערכה הנערכים פעמיים בשנה, ואילו מבחן מתאם נערך פעם אחת בלבד!

לכן אנו קוראים למרכז הארצי לבחינות והערכה להוסיף מועדים נוספים למבחן מתאם לאורך השנה ובכך לתת למועמדים את האפשרות לשפר ציונים ולהמשיך ללמוד ללא הפסקות מיותרות!

אנו בבית הספר האמריקאי להכנה לקראת המתאם, קוראים לכם סטודנטים לפסיכולוגיה אשר רוצים להמשיך את ההתמחות ונדרשים לעבור מבחן מתאם, להצטרף אלינו למאבק ולדרוש מהמרכז הארצי לבחינות והערכה להוסיף מועדי מבחן נוספים לאורך השנה!

במידה ונאסוף 1000 חתימות אנו מתחייבים לממן תביעה ייצוגית כנגד המרכז הארצי לבחינות והערכה ולדרוש מועדי מבחן נוספים!

לחתימה על העצומה הקליקו כאן

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content