על "הפסיכולוג הטוב" מאת נעם שפנצר

בעיקר בגלל דמות הפסיכולוג הטוב שעולה ממנה, יובל אלבשן ממליץ על הקריאה בספרו של שפנצר, פסיכולוג קליני המתמחה בהפרעות חרדה

יובל אלבשן | 18/6/2009 | NRG

בעידן הכלום בו אנו חיים, כאשר כבר לא ברור מה נכון ומה לא נכון ועל מה ראוי למות ועל מה כדאי לחיות, הופך הקיום האנושי לכמעט בלתי נסבל. לא די שהחיים קשים מטבעם, העובדה שהם נטולי הסבר לא מאפשרת גיוס כוחות כדי להתמודד עם קושיים. על רקע זה הקריאה בספרו של נעם שפנצר "הפסיכולוג הטוב" הופכת לקריאת חובה.

הספר מתאר כמה שבועות בחייו של פסיכולוג קליני המתמחה בהפרעות חרדה, בעיר קטנה במערב התיכון של ארצות הברית. לצד עבודתו הקלינית, הפסיכולוג מלמד קורס מבוא לפסיכולוגיה בקולג' המקומי. ההרצאות ניתנות בשפה שווה לכל

נפש, בצורה נגישה ובהירה ומעניינת. לשון הספר הופכת את המעשה הטיפולי למובן גם למי שעד היום הכיר את הפסיכולוגיה ואת טיפולי הנפש רק מהצד של הנזקק.

הספר מומלץ לא רק משום תובנותיו החשובות, אלא בעיקר בגלל דמות הפסיכולוג הטוב שעולה ממנה. הפסיכולוג פה מוצג במלוא חולשותיו, טועה ולא מאושר כמו כולם. הבלגן בחייו - עם אישה אהובה שחיה רחוק ממנו, עם בת שהיא שלו, אבל אינה יודעת על כך - מעצים את דמותו בעיניי, ואין כמו צניעותה כדי להיות מודל לחיקוי לכל מטפל. הפסיכולוג הטוב, כשמו כן הוא ספר טוב על פסיכולוגיה טובה.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content