קורס בודקי פוליגרף לבוגרי פסיכולוגיה

מהו קורס בודקי פוליגרף?

תוקף מבחן המתאם הוארך ל 3 שנים!

הפוליגרף הוא מכשיר שמכונה גם "מכונת האמת", ומטרתו לזהות אנשים שמשקרים. השימוש בו מקובל מאוד בחקירות כיום, בתחומי המשפט, הביטחון והשיטור. המכשיר עובד על פי זיהוי מרכיבים פיזיולוגיים כמו דופק, לחץ דם ומוליכות חשמלית בעור, אשר נוטים להשתנות כאשר אדם משקר. השימוש במכשיר אינו פשוט ודורש הכשרה מלאה לכך. רק אדם שקיבל תעודה מקצועית בנושא, יכול לעסוק בבדיקות פוליגרף בישראל.

הכשרה הנוגעת במספר תחומים

ההכשרה לבודקי פוליגרף כוללת עיסוק בתחומים רבים, ביניהם פסיכולוגיה של השקר, קרימינולוגיה, פיזיולוגיה של האדם ועוד. בקורס עוסקים בנושאים אתיים רבים, בפיתוח יכולות תשאול וכמובן בתפעול של המכשיר. הדרישות להשתתפות בקורס לרוב כוללות רקע אקדמי מתאים או שירות ארוך בתחום הביטחוני או המשטרתי. עבור הקהל הרחב, התחום האקדמי המתאים ביותר להשתתפות בקורס כזה הוא בתחומי הפסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות, עקב הקשר ההדוק בין התחומים האלו לבין הבדיקות בפוליגרף.

מדוע כדאי לבוגרי פסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות לעבור הכשרה כבודקי פוליגרף?

יש מספר סיבות שגורמות לכניסה לתחום הפוליגרף להיות אופציה מצוינת עבור אקדמאים בתחומי הפסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות:

מקצוע מרתק – בדיקות פוליגרף הן תחום מרתק, שמשלב בין היחשפות לסיפורים מעניינים לבין שימוש בידע מהתחום הפסיכולוגי. העבודה היא מאוד מעניינת ועוסקת בניתוח אישיות והתנהגות של אנשים – זהו הלחם והחמאה של בוגרי התחומים הפסיכולוגיים באקדמיה. בנוסף, כל יום בעבודה הוא שונה מאוד, כיוון שחוקרים אנשים וסיפורים שונים בכל יום.

אין צורך בתואר שני – בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה מוצאים את עצמם פעמים רבות ללא מקצוע ממשי בתחום. אולם, רבים לא יודעים שישנה יכולת לקבל הכשרה מקצועית לעבודה מעניינת שתואר ראשון מספיק עבורה. קורס של בודקי פוליגרף מהווה אופציה מצוינת לקריירה בטוחה וארוכת שנים, ללא צורך בתהליכים המפרכים לקבלה לתואר שני.

עבודה בתחום שלמדתם – הרבה מהבוגרים של תארים במדעי ההתנהגות ובפסיכולוגיה לא עוסקים כלל בתחום, למרות שהוא מעניין אותם מאוד. עבודה בבדיקות פוליגרף היא ללא ספק קשורה באופן ממשי לתחום של מדעי הנפש והחברה. דבר שכדאי לדעת הוא שלמעשה רבים מהעוסקים כבר כיום בתחום הפוליגרף הם בוגרים של תארים אקדמיים בפסיכולוגיה ובמדעי ההתנהגות.

חשוב לבצע קורס פוליגרף במקום מקצועי

קורס פוליגרף צריך להכשיר בודקי פוליגרף, אשר בסופו של דבר אחראים על קביעת הדיון המשפטי של אנשים אחרים. לכן חשוב שהוא יהיה מקצועי מאוד. קורס טוב הוא כזה שמעביר ידע מקצועי בצורה קלה להבנה, ושמעניק יחס אישי לכל תלמיד. בנוסף, כדאי שהקורס יהיה מעניין ומהנה מעבר ליכולת ההכשרה שלו למקצוע. אם אתם בעלי תואר ראשון במדעי ההתנהגות ובפסיכולוגיה, וחושבים שהתחום מעניין אתכם, צרו קשר עם בועז – מכון פוליגרף. מכון זה הוא בעל ניסיון עצום בהכשרת אקדמאים כבודקים עם קורס איכותי מאוד שיגרום לכם להיות הבודקים הטובים ביותר.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content